ELEKTRİK KESİNTİLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Ana Sayfa  /  Duyurular

Değerli Sitemiz Sakinleri; Son dönemde yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili bilgilendirmedir.

Sitemiz elektrik tedariği bölge yetkili tedarik firması olan YEDAŞ tarafından site içinde bulunan YEDAŞ a ait trafodan yapılmaktadır. Elektrik kesintileri sırasında sitemiz jeneratörü 15-20 sn içinde otomatik devreye girerek, ortak alan sistemleri olan Asansörler, hidraforlar, kazanlar, merkezi uydu santralleri, kamera sistemleri, havuz makineleri, yangın pompaları, nizamiye sistemleri ve ortak alan aydınlatmaları gibi daireler hariç ortak sistem ve makinelerini beslemektedir.

YEDAŞ yan etabı da sitemizdeki trafodan beslemektedir. Son dönemde sıklaşan kesintiler; sitemizde bulunan trafo ile 2. etap arasında bulunan yer altı enerji kablolarında oluşan kısa devre vb. arızalardan kaynaklanmaktadır. Arızalar YEDAŞ personelince onarılmaya çalışılmakta ve son dönemde artarak devam etmektedir. Onarım çalışmaları sırasında (bu sabah da oldu) zaman zaman YEDAŞ personelince İş güvenliği gerekçe gösterilerek bilgimiz dışında sitemiz jeneratörü kapatılmakta olup, asansörler dahil tüm ortak alan makineleri gayri faal olmaktadır. Konuyla ilgili rahatsızlığımız YEDAŞ yetkililerine iletilmiş ve mecbur kalınmadıkça jeneratörün kapatılmaması konusunda mutabakat sağlanmıştır.

Konuyla ilgili sizlere öneri ve ricamız; elektrik kesintisi sırasında 186 arıza ihbar hattını arayarak ihbarda bulunmanız ve evinizde elektrik kesintileri sırasında arızalandığını düşündüğünüz elektrikli ev aletiniz varsa 10 iş gününü geçirmeden YEDAŞ İşletme Müdürlüğüne baş vurarak hasar tazmin talebinde bulunmanız yönündedir. Bizler geçtiğimiz günlerde yaşanan kesintiler sırasında arızalanan ve garanti dışı kalan A1 Blok kamera kayıt cihazı ve monitörü için hasar tazmin talebinde bulunduk, dilerseniz hasar tazmin sürecinde sizlere de yönlendirme ve bilgilendirme yapabiliriz, saygılarımızla..

×