AÇIK YÜZME HAVUZU HAKKINDA

Ana Sayfa  /  Duyurular

Değerli Sitemiz Sakinleri;

Açık yüzme havuzunun derz onarımları, küpeşte onarımları, aydınlatma onarımları, su dolumu, kimyasal temini, personel temini gibi eksikleri tamamlanmış olup, su bakımı vb. işlemleri tamamlanmasını müteakip su durumuna göre 5 Haziran Salı (yarın) ya da 6 Haziran Çarşamba günü sezon açılışı yapılacaktır.

Havuz açılış 10:30 kapanış 20:30 civarıdır. Saatler 15-20 dk. temizlik vb. nedenlerle tolerans gösterebilir, açılış ve kapanış saatleri mevsim şartları ve diğer işletme gereksinimleri kapsamında Yönetim Kurulunca belirlenir.

Havuza girişinde, site harici kullanımı engellemek için turnike ve elektronik bileklik uygulaması bulunmaktadır. Havuz kullanacak sakinlerimizin yönetim ofisinden bileklik temin etmeleri gerekmektedir. Geçen yıl bileklik alan sakinlerimiz herhangi bir işlem yaptırmadan mevcut bileklikleri kullanmaya devam edebilirler. Bileklikler misafir bakılmaksızın tüm daireler için en fazla 5 adet olacak şekilde, Yönetim Ofisinden 5 TL depozito karşılığı temin edilir ve iadesi halinde ücret geri iade edilir. Bilekliklerin hane halkı dışında 3. kişilere kullandırılmasının tespiti halinde, programdan iptali yapılacak ve ilgili sezon boyunca yeni bileklik verilmeyecektir.

Yüzme havuzunun öncelikli kullanım hakkı aidat ödeyen site sakinlerimizindir, misafir planlamalarınızda havuzun yetersizliğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Havuzla ilgili geçen yıl ki genel kural ve uygulama esasları bu yıl da geçerli olup, aşağıda listelenmiştir.

Konut sahibi her kat maliki, kiracı ve yasal temsilcileri havuzdan istifade edebilirler

Yönetim Kurulu belirtilen hususlar dışında ve havuzun o günkü durumuna göre misafir girişini kısıtlayabilir

Havuz bakım ve temizlik nedeniyle pazartesi günleri zorunlu olarak kapalı kalacaktır.

Havuz alanına gündelik elbise ve ayakkabıyla girmek yasaktır.

Havuza girmeden önce, turnike bölgesinde bulunan ilaçlı su ile ayakların ve terliklerin dezenfekte edilmesi mecburidir.

Havuzda bone kullanımı ve suya girmeden önce duş almak mecburidir. Güneş kremi kullanımı sonrası da duş alınmalıdır. Bone site AVM de faaliyet yürüten kırtasiye İzan Ticaretten temin edilebilir. (Bone teminiyle ilgili bilgilendirmedir yönetimin konuyla ilgili yönlendirme ücret vs. herhangi bir bağlantısı yoktur, bone teminini dilediğiniz yerden yapabilirsiniz)

Havuz derinliği yüzme bilmeyenler için tehlikelidir. Havuz derinliği yetişkin havuzunun her kısmında 1,40 metredir. 0-6 yaş grubu çocukların ebeveyn gözetiminde çocuk havuzunda, diğer yaş grubu çocukların ana havuzda yüzmeleri gereklidir. Belirlenen yaş grubunun altında olup havuzu kullanan çocuklar için site yönetimi sorumluluk taşımamaktadır

Havuzumuzda görevli bir cankurtaran olmaması nedeniyle yetişkin dahi olsa yüzme bilmeyen ve sağlık sorunları bulunanların havuzu yanlarında refakatçi olmaksızın kullanmaları tehlikelidir.

Yu¨zme bilmeyenlerin havuzdan faydalanmaları esnasında olası boğulma olaylarından Yönetim sorumlu tutulamaz, Havuza giren site sakinlerinin can güvenliğinden site yönetimi veya görevli personel sorumlu değildir

Havuz Bölgesindeki tuvaletlerin kullanımı sonrasında, ilaçlı su ile ayakların yeniden dezenfekte edilmesi gereklidir

Kıymetli eşyalarınızı yanınızda getirmeyiniz. Bu hususla ilgili olarak yönetim ve görevliler sorumlu tutulamaz.

Havuzda ve güneşlenme alanında sigara ve alkollü içecekler tüketilmez.

Alkol ve aşırı ilaç alanların havuzdan faydalanmaları sakıncalıdır.

Açık, kanamalı yaralar, mantar ve bulaşıcı hastalık hallerinde kesinlikle havuza girilmez.

Havuz kenarındaki demirbaşlar, havuz bölgesi dışına çıkartılmaz ve dışarıdan şezlong ve benzeri eşya getirilemez.

Havuz bölgesi ve güneşlenme alanında top oynamak, koşmak ve benzeri oyunlar oynamak, gürültü yapmak, balıklama atlamak başkalarını rahatsız ettiğinden yasaktır

Havuzu Kullanan sakinlerimiz, havuz bölgesi ve havuzda, kendileri ile aile fertlerinin emniyetinden sorumludur. Bu konuda site yönetiminin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Çocuk Havuzuna 6 Yaşın Üstündeki Çocukların Girmesine Müsaade Edilmez. 6 Yaşın Altındaki Çocuklar da Büyük Havuzuna Giremez

Bebekler, havuz için üretilmiş özel naylon bez kullanarak ve yalnızca ebeveynleri eşliğinde çocuk havuzuna girebilirler. Lütfen çocuklarınızı çıplak şekilde havuza sokmayınız!

12 yaş altındaki çocukların tek başına havuz kullanmaları yasaktır, aksi halde doğacak sonuçlardan ebeveynleri sorumludur.

Şezlong, minder, sandalyelerde yer ayırma yapılmaz. Yer tutmak amacıyla konulan havlu görevliler tarafından toplanır.

Havuz bölgesinde cam şişe ve cam bardak kullanılamaz. İçeceklerin kırılabilir kaplarla havuz başına getirilmesi yasaktır, havuz civarı yiyecek tüketilmez.

0-6 yaş grubu ebeveyn refakati olmadan havuza sokulmaz

Havuzda taşkınlık, gürültü, kavga vb. nedenlerle rahatsızlık verenler görevli tarafından ikaz edilir, ikaza rağmen olumsuz davranışlar devam ederse ve yaşam kitapçığında yazan havuz kurallarına uyulmadığı tespit edilirse, Genel Kurulda alınan karar gereği giriş BİLEKLİK yönetimce süreli veya süresiz kullanıma kapatılır

Havuz bölgesine galoşlu olsa bile ayakkabı ile girilemez. Havuza uygun kıyafetler ile giriş yapılmalıdır. Yarı çıplak veya elbise ile havuza giriş yapanlar uyarılacaktır tekrarında havuz girişleri kısıtlanacaktır

Şemsiyeler, rüzgarlı havalarda tehlike arz ettiğinden görevlinin ikazını beklemeden kapatılmalıdır. Rüzgarlı havalarda şemsiye kullanımı yasaktır

Küçük çocukların tuvalet kullanımına refakat edilmeli, tuvaletler kullanım sonrası temiz bırakılmalıdır.

Havuzla ilgili, çocuk ve yetişkin kullanım zamanlarının ayrımı vb. site genelinin ilgilendiren kararlar sadece genel kurullarda tüm daire sahiplerinin oy birliğiyle alınabilir, yönetimin bu tip yetkisi yoktur, lütfen talepte bulunmayınız.

Havuz kullanımı sonrası, lütfen! bloklarda, bahçede ve markette mayoyla dolaşmayınız.

Misafirlerin tek başlarına havuz kullanımı yasaktır. Dairenin yasal sorumlusu misafire refakat etmek zorundadır. Havuzu kullanan misafirlerin sorumsuz davranışlarından daire sahibi ya da ikamet eden kiracı ile yasal yetkisi olan kişiler sorumludur.

Dairesini kiraya veren kat malikleri havuzdan istifade edemezler.

Kağıt mendil, plastik bardak, vs. gibi çöpler çöp kutularına atılmalı, havuz ve çevresi kirletilmemelidir

Kurallara uymayan site sakinlerini usulünce uyararak görevliden ve güvenlikten yardım talep ediniz.

Havuzu ve güneşlenme bölgesini kullanan site sakinleri, yukarıdaki kuralları kabul etmiş sayılacaktır.

Kurallarla ilgili göstereceğiniz ilgi ve anlayışa şimdiden teşekkür ederiz. Kural ve uygulama esasları sizlerin huzur, keyif ve emniyetle havuz kullanımınız için uygulanacaktır, konuyla ilgili sizlerden destek beklenmektedir. Kazasız, keyifli bir havuz sezonu dileriz, saygılarımızla..

×