BLOK VE ÇEVRE KAMERA KURULUM DUYURUSU

Ana Sayfa  /  Duyurular

Değerli Sitemiz Sakinleri;

Daha önce duyurduğumuz üzere; Sitemiz bloklarına ve çevre duvarına kurulacak kamera sistemleriyle ilgili demirbaş bütçesi oluşturmuş, temmuz ayından başlamak üzere 2 aylık taksit halinde tahsilatlar yapılmaya başlanmış ve hali hazırda da tahsilatlar devam etmektedir.

Kurulacak sistemlerle ilgili ürün seçimleri ve testlerinin daha önce yapıldığını duyurmuştuk. Alınan firma teklifleri Yönetim Kurulumuz, Denetim Kurulumuz, müsait blok temsilcilerimiz ve katılan sakinlerimizden teşekkül komisyonlar marifetiyle 01.08.2018 ve 05.08.2018 tarihlerinde değerlendirilmiş, kapalı zarfla alınan teklifler komisyon huzurunda açılmış ve kurulumların yaptırılacağı firmalar belirlenmiştir. Kurulacak ürünlerin marka model bilgileri daha önce tespit edildiği için Firma seçimlerinde fiyat, güvenilirlik, referans vb. nesnel kriterler referans alınmıştır. Diğer firma teklifleri, zarf vb. evraklar dosyalanmıştır.

Bloklara kurulacak kamera sistemleri Techno Sistem Bilgisayar Firması tarafından,
Çevre Duvarına kurulacak kamera sistemi Poyraz Elektronik Firması tarafından yapılacaktır.

Kullanılacak sarf harici malzemelerin tamamı teslim alınmış ve firmalara şimdilik 55.000 TL ön ödeme yapılmıştır, Bütçe durumuna göre hak ediş usulü kalan ödemeler devam edecektir.

Blok kamera kurulumları hafta başı itibariyle başlamış olup, pilot olarak belirlenen A3 Blok kurulumu tamamlanmıştır. Yarın (01.09.2018) B1 Blok kurulumları yapılacaktır. Asansörlere kurulacak kameraların makine dairelerine kadar kablolaması yapılmış, önümüzdeki hafta başlayacak revizyonlar sırasında asansör firmasınca kuyu kablolamasının yapılmasını müteakip sistem entegrasyonları yapılacaktır. Çevre Kamera sistemi kurulumları önümüzdeki hafta başından itibaren başlayacaktır.

Kamera kurulumları daha önce tespiti yapıldığı üzere Blok giriş holü dış kısım zil bölgesi, blok giriş holü iç hol, blok -1. Kat asansör önü hol, yangın kaçış holü, sığınak bahçe kapısı dış kısım, asansör makine dairesi, kazan dairesi, tv santral mahalli, 2 asansör ve blok otopark bölgesi (joker kamera) olmak üzere 11 mahale planlanmıştır. Monitörler caydırıcılık amaçlı blok girişinde görülebilir halde montajlanacaktır
Mahremiyet kaygılarından sebep kayıt cihazlarına internet, tv santrali vb. erişim bulunmamaktadır. Kamera mahalleri ve monitör ekli resimlerde görülebilir.

Konuyla ilgili teklif alma formları, yüklenici firma teklifleri, komisyon tutanakları, mahal fotoğrafları yazı ekinde bulunmaktadır.

Demirbaş ödemelerinin tahsilatları devam etmekte olup, şimdiye ödeme yapmayan maliklerin dairelerine pay edilen ücretleri ödemeleri gerekmektedir, KMK gereği vadesinde ödenmeyen demirbaş borçlarına %5 gecikme tazminatı eklenecektir. Saygılarımızla..

Detaylı Bilgi İçin
Yönetim Ofisi: 0 362 999 58 44 Site içi: 603 068

Sistem Bilgisayar: 0 554 882 88 66 (A4 Blok Sakinimiz)

Poyraz Elektronik:0 555 104 00 55

×