HAVUZ KURALLARI

Ana Sayfa  /  HAVUZ KURALLARI

Yüzme Havuzu

1.       Konut sahibi her kat maliki, kiracı ve yasal temsilcileri havuzdan istifade edebilirler

2.       Havuza girişinde site harici kullanımı engellemek için bileklikli geçiş sistemi kullanılacaktır. Bileklikler hane halkı sayısına bakılmaksızın talep halinde en fazla (misafir dahil)  5 adet olacak şekilde depozito karşılığı yönetim ofisinden temin edilmelidir.

3.       Misafir dahil olmak üzere her bir daire için en fazla 5 adet bileklik, hane halkı bildirim formu ile kimlik teyitlerini müteakip depozito ücreti karşılığında verilir.

4.       Taşınma ve daire satışlarında sağlam bileklikler geri alınır ve depozito ücreti iade edilir.

5.       Gecikmiş aidat ve ısınma borcu olan kat malikleri ve kiracılara, havuz giriş bilekliği verilmez ve havuzu kullanmalarına müsaade edilmez.

6.       Havuz sezonu Yönetim Kurulunca belirlenen tarihte yaz sezonunda açılır, kış sezonunda kapanır.

7.       Yönetim Kurulu belirtilen hususlar dışında ve havuzun o günkü durumuna göre misafir girişini kısıtlayabilir.

8.       Daire ile ilgili yasal sorumlu kişinin olmadığı durumlarda misafirlerin havuz kullanımı yasaktır.

9.       Kiracısı olan ev sahipleri havuzu kullanamaz.

10.    Havuz kullanımı ile ilgili havuz kurallarına uymayan site sakinleri için Yönetim Kurulunun tespit edeceği tüzük esaslarına göre havuza giriş sınırlandırılabilir.

11.    Mesken sahibi, meskenini sattığı takdirde havuzdan yararlanamaz.

12.    Havuz kullananlar açılış, kapanış saatlerine ve uyarı panolarında yazılı olan kurallara uymak zorundadır.

13.    Her daire için en fazla 1 misafir ücretsiz olarak havuzu kullanabilir. 2. Misafir ve fazlası ücrete tabidir. Ücret her yıl yönetim kurulunca belirlenecektir. Gün içinde tüm site için en fazla 10 misafir havuzu kullanabilir. Ödeme nakit olarak Yönetim Ofisine makbuz karşılığı yapılacaktır. Misafirler havuz giriş kartını ancak kimliğini teslim ederek alabilecektir. Giriş kartını iade ederek kimliğini teslim alacaktır. Site sakinlerinin havuzdan daha verimli faydalanabilmesi için bu yol izlenmiştir. Lütfen görevlilere yardımcı olunuz!


 Havuz İşletme Talimatı

1.       Havuz her yıl yönetim kurulunca belirlenecek saatte (10:00 - 21:00) havuz kullanıma açık olacaktır. Havuzu kullanan kişilerin gürültü çıkartmadan diğer site sakinlerini rahatsız etmeyecek şekilde havuzu kullanması gerekmektedir. Belirtilen saatler dışında havuza girmek yasaktır.

2.       Havuza; Yönetmelik esaslarına göre bileklikle giriş yapılır. Teknik sorunlarda görevli personele bilgi verilir.

3.       Havuz suyunun temizliğini korumak için havuza girmeden önce duş alınmak mecburidir. Güneş yağı kullanımı sonrasında da mutlaka duş alınmalıdır.

4.       Şezlong, minder, sandalyelerde yer ayırma yapılmaz. Yer tutmak amacıyla konulan havlu görevliler tarafından toplanır.

5.       Havuzlarımız site sakinlerimizin sağlığı için en önemli risk alanlarındandır. Yönetim olarak havuzlarımızın her türlü temizlik ve bakım hizmetleri planlanmış ve uygulamaya konulmuştur, Site sakinlerimizin de bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek, havuza girmeden önce duş almaları, terlik veya ayakkabı ile havuza girmemeleri, bone kullanmaları zorunludur.

6.       Havuz derinliği yüzme bilmeyenler için tehlikelidir. Havuz derinliği yetişkin havuzunun her kısmında 1,40 metredir. 0-6 yaş grubu çocukların (ebeveyn gözetiminde) çocuk havuzunda, diğer yaş grubu ana havuzda yüzmeleri gereklidir. 0-12 yaş grubu çocuklar ebeveynleri nezaretinde ana havuzda yüzebilirler. Lastik bot, deniz yatağı ve bezli çocuklar ana havuza giremez. Site Yönetimi, belirlenen yaş grubunun altında olup ta havuza site yönetiminin bilgisi dışında giren çocuklar ile ilgili hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.

7.       Havuz bölgesi ve güneşlenme alanında top oynamak, koşmak ve benzeri oyunlar oynamak, gürültü yapmak, başkalarını rahatsız ettiğinden yasaktır.

8.       WC & DUŞ temiz tutulmalıdır.

9.       Havuzda görevli personelin ikazlarına ve ikaz panosundaki kurallara mutlaka uyulmalıdır.

10.    Kedi-Köpek gibi evcil hayvanların havuz ve güneşlenme alanına girmesi yasaktır.

11.    Havuz bölgesine galoşlu olsa bile ayakkabı ile girilemez. Havuza uygun kıyafetler ile giriş yapılmalıdır. Yarı çıplak veya elbise ile havuza giriş yapanlar uyarılacaktır tekrarında havuz girişleri kısıtlanacaktır.

12.    Açık, kanamalı yaralar, mantar ve bulaşıcı hastalık hallerinde kesinlikle havuza girilmez.

13.    Havuz bölgesinde cam şişe ve bardak kullanılamaz. Lütfen havuz bölgesinde plastik ya da karton bardak kullanınız

14.   Havuz ve güneşlenme bölgesinde kabuklu ve insanları rahatsız edecek yağlı ve kokulu yiyeceklerin tüketilmemesine özen gösteriniz.Havuz başında yemek yenmemelidir.

14.    8 yaşından küçük çocukların WC & DUŞ kullanımına ebeveynlerinin eşlik etmesi gerekmektedir.

15.    Havuzu kullanan misafirlerin sorumsuz davranışlarından daire sahibi ya da ikamet eden kiracı ile yasal yetkisi olan kişiler sorumludur.

16.    Havuz kenarındaki demirbaşlar, havuz bölgesi dışına çıkartılmaz.  Havuz demirbaşlarına hasar verenlerin hasar bedelleri ilgili şahıslardan tahsil edilir. 

17.    Havuzumuzda görevli bir cankurtaran olmaması nedeniyle yetişkin dahi olsa yüzme bilmeyen ve sağlık sorunları bulunanların havuzu yanlarında refakatçi olmaksızın kullanmaları tehlikelidir.

18.    Yüzme bilmeyenlerin havuzdan faydalanmaları esnasında olası boğulma olaylarından Yönetim sorumlu tutulamaz

19.    Havuzda su içerisinde ve çevresinde el şakaları güreş v.b bedeni hareketler yapılmaz.

20.    Havuz şezlongları oturma ve güneşlenme amacı dışında kullanılmamalı, havuz bölgesi dışına taşınmamalıdır.

21.    Havuza elbise ve iş kıyafet ile girilemez.

22.    12 yaş altındaki çocukların tek başına havuz kullanmaları yasaktır, aksi halde  doğacak sonuçlardan ebeveynleri sorumludur.

23.    Alkollü havuz kullanımı tavsiye edilmemektedir.

24.    Bebekler, havuz için üretilmiş özel naylon bez kullanarak ve yalnızca ebeveynleri eşliğinde çocuk havuzuna girebilirler. Lütfen çocuklarınızı çıplak olarak havuza sokmayınız!

25.    Havuza giren site sakinlerinin can güvenliğinden site yönetimi veya görevli personel sorumlu değildir.

26.    Havuz ve güneşlenme bölgesi dışında (AVM, bahçede, blok içlerinde, koridorlarda ve asansörlerde) mayo, şort vb. giysilerle yarı çıplak dolaşılmamasına özellikle dikkat edilmelidir. 

27.    Havuzu ve güneşlenme bölgesini kullanan site sakinleri, yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılacaktır.

28.    Yüzme havuzu, Pazartesi günleri ile temizlik saatleri içinde ve akşam 21:00 dan sonra kullanılmaz.

29.    Havuzda ve çevresinde top oynanmamalı, bisiklet, kaykay ve paten gibi araçlar ile şişme bot ve deniz yatağı kullanılmamalıdır.

30.    Havuz çevresindeki masa, sandalye, şezlong ve şemsiyeler usulüne uygun kullanılmalıdır.

31.    Havuzda ve güneşlenme alanında sigara ve alkollü içecekler tüketilmez.

32.    Kağıt mendil, plastik bardak, vs. gibi çöpler çöp kutularına atılmalı, havuz ve çevresi kirletilmemelidir.

33.    Havuz çevresinde kırılacak ve kırıkları insanlara zarar verebilecek cam bardak vs. gibi eşyalar bırakılmamalıdır.

34.    Havuz çevresinde gürültü yapılmamalı, çevreyi rahatsız edici davranışlarda bulunulmamalıdır.

35.    0-6 yaş gurubu çocukların ebeveynlerinin gözetimi olmaksızın havuz çevresinde bulunmalarına izin verilmemelidir.

36.    Kurallara uymayan site sakinlerini usule uygun uyararak güvenlikten yardım talep ediniz. Yukarda yazılı kurallara uymayan sitemiz sakinlerinin giriş kartları süreli ya da süresiz kullanıma kapatılır.
 

×