ÇÖP SAATLERİ VE SERVİS

Ana Sayfa  /  ÇÖP SAATLERİ VE SERVİS

Çöpler

1.       Bağımsız bölümlerin çöpleri sabah 10:00 ve akşam 19.00 saatlerinde blok görevlisi tarafından kapı önlerinden toplanacaktır.

2.       Çöp toplama saatleri dışında bağımsız bölüm kapılarının önlerine kesinlikle çöp bırakılmaması, özellikle geceden çöplerin kapı önüne bırakılmaması, hem blok içlerinin kokmaması hem de gece geç giden misafirlere çirkin bir görüntü gösterilmemesi açısından önem taşımaktadır.

3.       Bağımsız bölüm sakinleri çöpleri sızdırmayan, sağlam çöp poşetlerinde, ağzı kapalı olarak bağımsız bölüm kapısının önüne bırakmalıdır.

4.       Otopark bölgesine “daha sonra atılır” veya “görevli personel alır” ,düşüncesiyle çöp vb. bırakılmamalıdır

5.       Evden çıkan eski eşya veya atılacak büyük ebatta nesneler Siteden bağımsız bölüm sakinince uzaklaştırılmalıdır.   Bu konuda blok görevlisinden yardım istenmemelidir.

6.       Temizlik hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve sitemize yakışır bir görüntü açısından lütfen görevlilere ve yönetime yardımcı olunuz.

7.       Geri dönüşüme çok önem vermekteyiz. Atık durumdaki  gazete, kâğıt, plastik, cam şişe, vb gibi atıklar çöp saatlerinde kapı önlerine  ayrı poşetlerde bırakılırsa görevli personel usulüne uygun geri dönüşüme yönlendirecektir.

8.       Atık durumdaki pilleri blok giriş hollerine bırakılan atık pil toplama kutularında atınız,

9.       Atık yağlarınızı pet şişelerde biriktirip çöp saatlerinde kapı önlerine bırakırsanız  uygun şekilde geri dönüşüme yönlendirilecektir.

×